Biz Kimiz?

Firmamız,sofralarınıza sağlıklı ve lezzetli ekmekler kazandırmak için 2005 yılında Bolu'da kuruldu.Firma olarak önceliğimiz Türkiye'deki ekmek üretimini uluslar arası standartlar düzeyine çıkartmaktır.Firmamız yenilikçi anlayışıyla ilerleyerek ürün portföyüne çeşitli ekmekler kazandırmaktır.

Sizlerden gelen talep ve öneriler doğrusunda çalışmalarımızı her geçen gün geliştirmekteyiz.Herkes sağlıklı beslenmeye hakediyor bilinciyle 'SAĞLIKLI EKMEK SAĞLIKLI YAŞAM' diyoruz.Gittikçe profesyonelleşen ekibiyle hijyen koşullarına ve geleneksel yöntemlerin yaşatılmasına verdiği önem ile sürekli sizler için sizlerle büyümekteyiz.


Neden Diyet Ekmekler Ürünleri?

Ekmeğe hak ettiği değeri kazandırmak amacıyla hareket eden Diyet Ekmekler, sofralarda daha sağlıklı ve lezzetli ekmek ürünlerine yer verilmesi için 11 senedir faaliyet göstermektedir. Tarladaki hasattan, buğday ve çavdarın değirmenlerde işlenmesine kadarki süreçte geleneksel tarım yöntemlerini izlemektedir. Özenle seçilen buğday ve çavdarlarla en lezzetli ekmeklerin ortaya çıkması için doğru pişirme usulleri kullanılmaktadır.
Diyet Ekmekler tarafından üretilen ekmekler, vitamin ve mineral değerleri bakımından oldukça zengindir. Çocukların gelişiminden, sporcu ve sağlıklı yaşamı seçen her fert için ideal ekmek ürünleridir. Tat ve aroma bakımından damak tadına hitap etmesi için ekşi maya kullanılarak üretilen ekmek çeşitleri, oda sıcaklığında 5 gün, buzdolabında 1 ay, dondurucu da ise 3 ay muhafaza edilebilmektedir.


Diyet Ekmekler nasıl pişirilir?

Diyet Ekmekler çeşitlerindeki lezzetin sırrı, pişirme yönteminde saklıdır. Bu aşamada Diyet Ekmekler, geleneksel yöntemleri kullanmaktadır. İlk olarak ekmekler, ahşap kalıplarda mayalanır ve dinlendirilir. Daha sonra, meşe veya kayın odunu tarafından ısıtılan 200 derecelik taş zeminli ve toprak sıvalı fırınlarda 2 saatte pişirilir.


500’den fazla nokta!

Diyet Ekmekler, geleneksel yöntemlerle ürettiği ekmekleri Bolu, Ankara ve İstanbul’daki dağıtım kanallarıyla 500’den fazla noktaya ulaştırmaktadır. Aynı zamanda şirket, online alışveriş sitesi üzerinden organik ve sağlıklı lezzetlerini Türkiye’nin her noktasına göndermektedir.